Amíg az embernek nincs gyereke, azt hiszi, hogy ő majd, hú de mobil lesz és majd magára köti a gyereket és irány a buli, a program, a fesztivál. Aztán amikor ott a kis síró- pityogó, akkor az embernek, ő lesz a legfontosabb, és képes teljesen háttérbe szorítani a saját bulizhatnékját, vásárlási- lázát vagy éppen a kirándulhatnékját, hogy a bébivel tölthesse a legtöbb időt és annak a legjobb legyen. Vicces amikor még gyermektelen pasik "oktatnak", hogy majd ők hogy fognak a bébihordóban alvó csecsemővel árut beszerezni járni. Nem röhöghetek a képébe, de erősen szorítom a fogsorom, hogy ne törjek ki, és kezdjek hangos vonyításba.
Mégis előbb vagy utóbb eljön az idő, amikor a bébivel útnak indulunk, akár kedvtelésből, akár kényszerből. Azért, hogy a kirándulás ne legyen katasztrófa és aggódás, összegyűjtöttem egy listát, hogy mi legyen tutira a kocsiban, ha hat év alatti gyerek is utazik velünk.
![]() |
Forrás |

A törlőkendővel én a kormányt, esetenként a műszerfalat is le szoktam törölni. Sokkal olcsóbb, mint a speciálisan erre a célra gyártott társai.

Apró pénz: nincs idegesítőbb, mint amikor egy vickándozó kétévessel kell aprót keresni a bevásárló kocsihoz. Ezért mindig tartsunk egy-egy 20 és 100 Ft-ost a kocsiban, vagy speciális érmét a kulcstartónkon.
Víz: egy kis üveg víz csodákra képes! Meg is ihatjuk, tudom, hogy meleg, de akkor mi van? A gyerekeket nem szokta annyira zavarni, főleg nem ha szomjasak, akkor víz legyen és kész. Ráönthetjük lehorzsolt térdre is, de a frissen szedett virágokat is csomagolhatjuk vizes zsebkendőbe, úgy nagyobb eséllyel bírják ki hazáig.

Esernyő: foglalt az összes parkoló, csak fél kilométerre tudtál parkolni és zuhog az eső? Nem baj, kapd elő a mini, összecsukható esernyőt a kocsiból és már mehetsz is.

Játékok: erről egy külön bejegyzést szeretnék írni, már csak azért mert nagyon sok autós játékot ismerek, amiket mi szoktunk játszani. Kicsiknek vigyünk mesekönyveket, ha nem hányósak a nézegetéstől, babákat, autókat, olyan dolgokat, amivel ülve is tudnak játszani.
Hosszabb utazásra
![]() |
Forrás |
Takaró: nem csak télen kellhet! Már nyáron is az esti órákban, főleg ha álmos az ember, akkor sokkal hidegebbnek érzi a levegőt.
Nyakpárna: rosszul vagyok, amikor lebillent fejő gyerekeket látok az autópályán utazva a kocsikban. Nem nagy kiadás, akár házilag is elkészíthető egy nyakpárna a gyereknek.
Egészségügyi dobozt extrákkal: az autó kötelező tartozéka az elsősegély láda. Ezt kell kicsit feltúrbózni a család igényeire szabva és akkor már lehet vészhelyzet láda. Ha tudjuk a családtagjaink nyűgjeit, például gyakori hányás utazás esetén, akkor vegyünk B6 vitamint. Vagy megfelelő homeopátiás bogyókat.
![]() |
Forrás |
Zseblámpa: bármi elromlik, meg kell keresni, jól jöhet.
Mini kompresszor: az autó kötelező tartozékaink felül szerintem ez a legfontosabb, mert talán még magassarkúban is megy bárkinek, hogy felpumpálja a lapos kerekeket. Sokat tehetünk saját biztonságunk érdekében, ha megfelelő nyomású gumikkal járunk.
Szerinted mi az ami elengedhetetlen még a kocsiba, ha gyerekkel utazol?
Egy külön zacskó a szemétnek...
VálaszTörlésJó összefoglalás, nálunk amikor még aktuális volt, tartalék bili. + flakon víz, csak annak kiöblítésére.
VálaszTörlésVan aki tálcát tesz be, azon jól ellehet ponyzni, rajzolni, kocsikkal játszani.
Papirzsebkendő nem csak orr fújásra....
VálaszTörlésmi az ami hiányzik a listáról? hát a gyerek :)
VálaszTörlés